REKLAMA

Wasze sprawy

Masz pomysł? Zgłoś go!

Opublikowano 07 kwietnia 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Milion złotych jest do podziału na realizację pomysłów mieszkańców, którzy złożą wnioski do Urzędu Miasta. Może to zrobić każdy, kto skończył 18 lat i mieszka w Żarach. Czas na to jest do końca kwietnia.

Wnioski czekają przy wejściach do Urzędu Miasta i w wydziale promocji, można je też pobrać ze strony internetowej Ratusza. Formularze można składać do 30 kwietnia.

– Do podziału jest, podobnie jak w latach poprzednich, milion złotych – informuje Przemysław Urban, inspektor w wydziale promocji UM. – Tym razem jednak trochę inaczej podzielimy te pieniądze. Spośród wszystkich propozycji, które przejdą pozytywnie weryfikację, wybierzemy maksymalnie dwa projekty o wartości do 300 tys. zł, potem dwa o wartości do 100 tys. zł, a pozostałą kwotę, czyli 200 tys. zł, będzie można podzielić na mniej kosztowne inwestycje.

Urzędnicy do 30 maja ustalą listę projektów, które przejdą przez „pierwsze sito”, czyli spełnią przewidziane w regulaminie warunki (muszą być zrealizowane na terenie Żar do końca 2018 roku i służyć większej liczbie mieszkańców). Od 5 do 23 czerwca potrwa głosowanie nad propozycjami, a 17 lipca będzie już wiadomo, które pomysły będą zrealizowane w 2018 roku.

Poprzedni zwycięzcy

Przypomnijmy, że w budżecie obywatelskim na 2017 rok konkurowało 28 zadań. Pierwsze miejsce zajął projekt pod nazwą „Zagospodarowanie parku przy ul. Paderewskiego i Czerwonego Krzyża”, na który przeznaczono 800 tys. zł. Drugie miejsce zajęło zagospodarowanie terenu wokół dawnego kąpieliska w Kunicach (120 tys. zł), a trzecie – utwardzenie terenu pod miejsca postojowe na terenie przedszkola i żłobka przy ul Okrzei (160 tys. zł).

Napisz komentarz »