REKLAMA

Sport

Sobieski bliżej I ligi!

Opublikowano 07 kwietnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

To historyczny sukces! Po wygraniu 2:1 z Gwardią Wrocław, żagańscy siatkarze są coraz bliżej awansu do I ligi.

Po porażce z Gwardią we Wrocławiu, Sobieski Żagań musiał wygrać dwa mecze, aby awansować do półfinałowych meczów barażowych o wejście do I ligi.  – Kluczowy był pierwszy mecz, w sobotę, 1.04., wygrany po ciężkim boju 3:1 (23:25, 25:23, 25:16, 25:23).

 Żaganianie stracili swojego lidera, Piotra Sajdaka, który doznał kontuzji. Po zaciętej walce ulegli rywalom w pierwszym secie 23:25  i przegrywali już 15:19 w drugim. I wtedy nastąpił przełom. „Wojskowi” zaczęli grać, jak z nut: pod nieobecność Sajdaka i słabiej dysponowanego Adriana Milczarka, wynik zaczęli „robić” inni – wyśmienicie atakował Paweł Skibicki, blokował Patryk Szymański, serwował Damian Siuta i Alan Goltz.

 W drugim spotkaniu, dzień później siatkarze Sobieskiego wręcz znokautowali wrocławian. Przewyższali ich w każdym elemencie gry, w pierwszym secie wygrywając 25:12, w drugim – 25:16. Znakomicie grał Piotr Kramer, A. Goltz a przede wszystkim – A. Milczarek, który został MVP spotkania. Libero Michał Kulczycki odbierał niesamowite piłki, znowu fajnie w bloku zagrał P.Szymański.  Sobieski wygrał drugi raz, 3:0 (25:16, 25:12, 25:21).

Zabawa dalej trwa!

Po ostatnim gwizdku, przy oklaskach żywiołowo dopingującej publiczności, żaganianie odtańczyli taniec radości. – Dziękuję chłopakom, za wspaniały występ. To historyczny moment dla żagańskiej siatkówki. Celem był awans do play-off, tymczasem zaszliśmy o wiele dalej –  gramy już w  barażach na szczeblu centralnym. Jeśli je wygramy, będziemy w czołowej czwórce, z której dwie najlepsze ekipy awansują do I ligi – powiedział szczęśliwy po mecz trener WKS-u Sobieski, Artur Chaberski.

Półfinałowe mecze barażowe o wejście do I ligi odbędą się 21-23 kwietnia. Oprócz Sobieskiego, zagrają w nich: Lechia Tomaszów Mazowiecki, Mickiewicz Kluczbork oraz AZS Poznań. Żaganian nie wesprze ich lider i kapitan, Piotr Sajdak, którego kontuzja okazała się na tyle poważna, że już nie zagra w tym sezonie. – Po ataku dość niefortunnie upadłem na parkiet. Poczułem ból w pięcie. Okazało się, że to pęknięcie. Szpital opuściłem już o kuli, z zabandażowaną nogą – mówi P. Sajdak. – Gratuluję kolegom, zagrali świetne mecze, jeden lepszy od drugiego. Pokazali charakter, teraz bawią się w siatkówkę. Myślę, że to nie będzie psikus dla działaczy Sobieskiego, jeśli wywalczą awans.

Napisz komentarz »