REKLAMA

Wasze sprawy

Dwa boiska w Grabiku

Opublikowano 07 kwietnia 2017, autor: bj

W Grabiku, obok szkoły, wybudowane zostanie boisko wielofunkcyjne.

– Będzie tam możliwość gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa ziemnego – wylicza Piotr Dziok, kierownik referatu inwestycji i infrastruktury w Urzędzie Gminy w Żarach. Jest już dokumentacja i niezbędne pozwolenia. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na roboty budowlane. Całość ma zostać oddana do użytku w tym roku. Przewidywany koszt to 430 tys. zł.

Gminni urzędnicy planują jeszcze przebudowę istniejącego już boiska, by wokół powstała bieżnia z nawierzchnią poliuretanową (z tartanu).

– Taka nawierzchnia jest nam potrzebna. Nasze dzieci, gdy jadą na zawody, po prostu nie potrafią  biegać po tartanie i nie osiągają takich wyników, na jakie byłoby ich stać – tłumaczy Leszek Mrożek, wójt, który liczy, że w ten sposób gmina także zaoszczędzi. – Za każdy wynajem w mieście trzeba słono płacić. Ostatnio piłkarze z Łazu za trening na stadionie Promienia zapłacili 700 zł. Miasto co prawda buduje bieżnię na Syrenie, ale obawiam się, że tam tylko przez jakiś czas będzie bezpłatnie. Mają dotację na budowę, więc jak tylko minie wymagany czas, pewnie trzeba będzie ponosić koszty za korzystanie – tłumaczy L. Mrożek.

Na boisku lekkoatletycznym w Grabiku, poza bieżnią, ma być skocznia w dal i wzwyż, a także rzutnia do pchnięcia kulą. Koszt budowy wynieść ma ok. 450 tys. zł.

Napisz komentarz »