REKLAMA

Samorząd

Tu potrzebny biegły z psychologii

Opublikowano 07 kwietnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Żagańskich radnych zdenerwowało, że ich kolega z opozycji zasypał ich pytaniami. – Trzeba być biegłym z zakresu psychologii, aby pana zrozumieć – grzmiał Roman Śliwiński.

Tradycją już się stało, że sesje w powiecie żagańskim zamieniają się w pyskówkę. Czy za to płacimy radnym tłuste diety?

Anonimy na sesji

Radny Tomasz Kwarciński na sesji (31.03.) wytknął staroście, że powiatowe drogi są brudne po zimie, a dotacje dla parafii – zaniżone. A do przewodniczącego Rady Powiatu, Mirosława Gąsika,miał pretensje, że rozdał radnym przed sesją anonimy m.in. na temat zwolnionej dyrektorki Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, a także konfliktu z prawem jednego z jej pracowników.

 – Dlaczego takie anonimy, zamiast do kosza, trafiają do radnych? – pytał Kwarciński. – To paszkwile najgorszego sortu. Panie przewodniczący i panie starosto, proszę takiej kloaki na sesjach nie uskuteczniać!

M. Gąsik, przypomniał radnemu, że to właśnie on domagał się, aby wszystkie pisma, które docierają do prezydium Rady Powiatu, trafiały do radnych.

– To na pana wniosek, panie Kwarciński – ripostował Gąsik. – To pan w końcu chce je otrzymywać, czy nie chce?

Do dyskusji włączył się radny Roman Śliwiński.

– Trzeba być biegłym z zakresu psychologii, aby pana zrozumieć. Pan nie potrafi poprawnie złożyć interpelacji! – grzmiał, odnosząc się do poruszonych przez Kwarcińskiego anonimów i polecił komisji oświaty opracować instruktaż pisania i zgłaszania interpelacji.

Napisz komentarz »