REKLAMA

Kultura, Oświata, Ludzie, wydarzenia

Nasze dzieci są dyskryminowane!

Opublikowano 07 kwietnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Żalą się rodzice niepełnosprawnych dzieci z żagańskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Rodzice uczniów wraz z Julią Twardosz, przewodniczącą miejskiego koła NSZZ „Solidarność” w Żaganiu, na piątkowej sesji Rady Powiatu (31.03.) chcieli zapytać starostę, dlaczego zmieniono zasady przyznawania dofinansowania do turnusów rehabilitacyjno-wypoczynkowych dla ich dzieci (podczas obrad radni mieli podjąć uchwałę dotyczącą zmian w finansowaniu zadań ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych).

– Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że tylko 5 wniosków z 24 złożonych przez rodziców uczniów tego ośrodka może liczyć na dofinansowanie. Wszystko przez zmienione kryteria. W dodatku nie wiadomo, kiedy pieniądze zostaną wypłacone – mówi J. Twardosz.  – A turnusy ruszają z początkiem kwietnia.

Dzieci z żagańskiego ośrodka korzystały z dofinansowania, jeżdżąc do Jarosławca, Darłówka czy Dziwnówka. To był dla nich wypoczynek połączony z rehabilitacją.

– Mamy podejrzenie, że nasze dzieci padły ofiarą politycznej gry. Starosta może się na nas mścić za to, że stanęliśmy murem za naszą dyrektorką Renatą Sochą, zwolnioną w grudniu przez zarząd powiatu. Uczestniczyliśmy w pikietach na kilku sesjach i teraz się mści. Pytamy tylko, dlaczego na naszych dzieciach? – mówi jeden z rodziców.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 227

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »