REKLAMA
joanna_szafy_baner_1000x200_2017

Samorząd

Ale się chwali!

Opublikowano 31 marca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Do chwalenia burmistrza Żagania niewielu się garnie. Burmistrz więc chwali się sam. Za nasze pieniądze. Pęka z dumy, patrząc na miejskie inwestycje. A że niedokończone? Ważne, że burmistrz wie, że „mieszkańcom żyje się lepiej”.

W żagańskim Ratuszu stoły i stoliki uginają się od książeczki, w której burmistrz Daniel Marchewka sam sobie podsumował 2016 rok. Naprodukował tego… 3 tysiący egzemplarzy, za 8 tys. 615 zł z miejskiej kasy. I za tyle z publicznych pieniędzy Marchewka może się chwalić ubiegłorocznymi osiągnięciami. Jednym z nich jest udział miłościwie panującego Marchewki w… 23 zgromadzeniach wspólników spółek miejskich.

  – „Rok 2016 był rokiem wytężonej pracy, dzięki której nasze miasto Żagań zmienia się na dobre” – pisze w swojej nowej tubie propagandowej.

Co ciekawe, burmistrz chwali się też inwestycjami, których miasto jeszcze nie skończyło. I tak oto na pierwszym miejscu widnieje przebudowa ulicy Żarskiej za 3,5 mln zł czy budowa bloku socjalnego przy ul. Pstrowskiego za 1,1 mln zł. Nie trzeba być super bystrym, by dostrzec, że obie inwestycje są w toku. Żarska ma zostać oddana do użytku 28 kwietnia, a budynek z mieszkaniami socjalnymi ma dopiero stanąć w miejsce starej wyburzonej kamienicy.

„To one sprawiają, że mieszkańcom żyje się lepiej” – kwituje liczbę wykonanych inwestycji Marchewka.

Co na to radni? – Znowu wydaje się niepotrzebne pieniądze. Powiem tak – choć do wyborów jeszcze półtora roku, burmistrz robi sobie kampanię na całego – kwituje radny Dariusz Jadach.

A że nie za swoje, to burmistrzowi żyje się lepiej.

Napisz komentarz »