REKLAMA
twoj_dom_baner_1000x200_2017

Kultura, Oświata

Dyrektorskie stołki

Opublikowano 31 marca 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Większość dyrektorów szkół w gminie wiejskiej Żary będzie musiała pożegnać się z posadą lub stanąć do konkursu z innymi kandydatami. Jedynie Danuta Semenków z Grabika ma umowę do 2018 roku. Kandydować na kolejną kadencję nie będzie mógł Krzysztof Golec z Sieniawy Żarskiej.

W większości szkół na terenie gminy dyrektorom kończą się kadencje. 

– Na przełomie maja i czerwca ogłosimy konkursy na stanowiska dyrektorów w Bieniowie, Mirostowicach Dolnych, Złotniku, Olbrachtowie, Lubanicach i Sieniawie Żarskiej – zapowiada Leszek Mrożek, wójt gminy Żary. – Obecni dyrektorzy, jeśli nie zostaną ponownie wybrani, pozostaną na swoich stanowiskach do 31 sierpnia 2017 roku.

Wygrani w konkursach swoją kadencję rozpoczną 1 września 2017 roku. Dotychczasowi dyrektorzy to: Zbigniew Michalewicz z Lubanic, Władysława Stasiak z Olbrachtowa, Krzysztof Golec z Sieniawy Żarskiej, Jadwiga Muńko ze Złotnika, Małgorzata Markowska z Bieniowa i Wojciech Mieliniczuk z Mirostowic Dolnych. O swoje stanowisko póki co nie musi się martwić D. Semenków z Grabika, której umowa wygasa rok później niż pozostałym, czyli w 2018 roku. Za to K. Golec nie może ubiegać się o kolejną kadencję, bo został ukarany naganą przez kuratora oświaty za to, że nie zadbał o bezpieczeństwo ucznia, który upadł w szkole i boleśnie się potłukł.

Napisz komentarz »