REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Rusza remont Okrzei

Opublikowano 31 marca 2017, autor: bj

Już wycięli drzewa, teraz będą zdzieraćą asfalt. Na ul Okrzei w Żarach zaczyna się wielki remont.

Od poniedziałku, 3.04., ruszy przebudowa ul. Okrzei w Żarach. Wczoraj, 30.03., odbyła się pierwsza rada budowy, w czasie której ustalano ostatnie szczegóły. Wykonawca zadeklarował, że w pierwszej kolejności wykona kanalizację deszczową w obrębie planowanego ronda, czyli obecnego skrzyżowania ulic Witosa, Okrzei, Zgorzeleckiej i Fabrycznej. Podczas rady budowy poinformowano, że w czasie prac utrudniony będzie dojazd do bloków mieszkalnych stojących wzdłuż ul. Okrzei.

 

Będą zdzierać asfalt

Ul. Okrzei remontować będzie konsorcjum firm „Infrakom” z Kościana. Już zwozi oznakowania, tablice i sprzęt. Prace rozpoczną się od frezowania asfaltu na dwóch jej fragmentach. Pierwszy to odcinek od ul. Częstochowskiej do budynku nr 51, czyli wjazdu na osiedle bloków znajdujących się w głębi ulicy. Analogiczne prace zaplanowane są również tego samego dnia na drugim końcu drogi, czyli u zbiegu ul. Fabrycznej, Zgorzeleckiej, Okrzei i Witosa, a więc w miejscu, gdzie zaprojektowane zostało rondo. Tu zostały już wycięte drzewa.

 

Wąsko i wolno

Na czas frezowania ulica będzie zwężona do jednego pasa, obowiązywać będzie ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości do 20 km na godz. (na pozostałych odcinkach prędkość zgodnie z dotychczasową organizacją, czyli 40 km na godz.). To ograniczenie potrwa jeden dzień. Kolejne będą pojawiać się później, w chwili przystąpienia do robót kanalizacyjnych.

 

Do końca sierpnia

Przebudowane zostanie 613 metrów bieżących drogi – od ul. Częstochowskiej do ul. Zgorzeleckiej. Tam powstanie rondo. Pojawią się też nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Zgodnie z planem, oświetlenie ulicy będzie ledowe. Ponadto zostanie ona odwodniona, przewidziana jest też modernizacja instalacji deszczowej. Projekt przewiduje również budowę nowych zatok autobusowych w dotychczasowych miejscach. Remont ma kosztować 4 mln 376 tys. zł. Zapłaci za niego Urząd Miasta. Przebudowa ma potrwać do końca sierpnia.

komentarz »
  1. irek 12 kwietnia 2017 16:12 - Odpowiedź

    Ciagle remontuja okrzei w ciagu ostatnich lat ile razy bylo robione?..latwo jest trwonic Panstwowe pieniadze,ciagle sie zastanawiam,dlaczego ludzie na wyborach ,glosuja na niedouczonych zasciankowych idjotow.

Napisz komentarz »