REKLAMA

Komunikacja, Samorząd

Bardzo droga ulica

Opublikowano 31 marca 2017, autor: bj

O 2 miliony złotych więcej, niż planowano, wyda Starostwo Powiatowe w Żarach na przebudowę ul. Moniuszki. Remont pochłonie 6 mln 760 tys. zł.

Nowy budżet przebudowy ul. Moniuszki zatwierdzili w czasie wczorajszej (30.03.) sesji radni powiatowi. Oferty firm w przetargu znacznie przekroczyły zaplanowaną kwotę. Najtańsza, złożona przez przedsiębiorstwo Eurovia, była od niej wyższa o 1 mln 900 tys. i wyniosła 6 mln 711 tys. 322 zł.  Tym samym o niemal 2 mln zł wzrósł koszt przebudowy ul. Moniuszki w Żarach. Razem z nadzorem inwestorskim kosztować będzie prawie 6 mln 760 tys. zł. Z budżetu państwa na ten cel powiat otrzyma 2 mln 271 tys. zł, milion dorzuci żarski Ratusz. Z własnego budżetu starostwo daje 3 mln 486 tys. zł.

– Kredytu żadnego nie bierzemy. To ważna inwestycja, która poprawi komunikację. Bardzo się cieszę, że wkrótce ruszy, choć oczywiście będzie się wiązała z uciążliwościami – mówił na sesji Janusz Dudojć, starosta. Wyjaśniał też, dlaczego wydatki na inwestycję poszybowały w górę. – Już na etapie ogłaszania przetargu zdawaliśmy sobie sprawę, że koszt robót będzie wyższy. Pierwszy projekt przebudowy nie uwzględniał, że na Moniuszki krzyżują się wszelkie instalacje – kanalizacyjne, energetyczne, telekomunikacyjne.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 138

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GR1
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

 

Napisz komentarz »