REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Wójcie, nie zamykaj nam Orlika!

Opublikowano 31 marca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Apelują mieszkańcy Tomaszowa. Od marca gmina zdecydowała, że boisko Orlik będzie nieczynne w niedziele i poniedziałki, a w pozostałe dni – otwarte tylko na dwie lub trzy godziny.

Od 2009 roku, a więc od otwarcia Orlika, mieszkańcy podżagańskiej wsi mogli z niego korzystać przez cały tydzień. Jakie było ich zdziwienie, gdy dowiedzieli się, że od marca będzie czynne tylko przez dwie i pół godziny we wtorki, środy i czwartki oraz trzy godziny – w piątki i soboty. Nieczynne będzie w niedziele i poniedziałki. Mieszkańcy Tomaszowa są oburzeni.

– Dla nas Orlik to nie tylko miejsce zabaw dzieci, to również miejsce spotkań mieszkańców – mówi Marta Wojtal. – Dzieci i młodzież wracają często ze szkół o 16.00 czy 17.00. A gdzie czas na odpoczynek, posiłek, skoro Orlik jest tylko do 18.30? 

  – Ograniczanie czasu otwarcia Orlika to odbieranie rozrywki mieszkańcom. Przychodzą tu na spacer mamy z wózkami, z małymi dziećmi, są organizowane turnieje i zawody sportowe – dodaje Marta Wójcik. – Jak nie będzie Orlika, dzieciaki będą narzekać na nudę.

 

Niech wójt zamknie!

Paweł Lipski, radny z Tomaszowa, wyjaśniał sprawę w Urzędzie Gminy. Usłyszał, że w budżecie nie ma pieniędzy dla animatora i opiekuna Orlika, którego od siedmiu lat zatrudnia gmina.

– Do tej pory gminie do pensji dla animatora dopłacało Ministerstwo Sportu. Od nowego roku skończyła się dotacja i gmina sama musi opłacać animatora. To raptem 8 tys. zł rocznie. Czy wójt naprawdę nie ma tak niewielkiej puli? To może niech w ogóle zamknie to boisko, bo szkoda pieniędzy?! Niech stoi i niszczeje – mówi Lipski.

Wójt Tomasz Niesłuchowski tłumaczy, że wszystko kosztuje. Ale po interwencji „Regionalnej” obiecuje, że sprawę jeszcze raz przeanalizuje. – Będziemy szukać środków na to, aby Orlik był czynny dłużej – zapewnia wójt.

Napisz komentarz »