REKLAMA
joanna_szafy_baner_1000x200_2017

Ludzie, wydarzenia

Śmieci znikną

Opublikowano 31 marca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Ze składowiska odpadów przy ul. Tartakowej w Żaganiu ubywa śmieci. Wszystkie mają zniknąć do maja.

Po licznych protestach mieszkańców niezadowolonych z sąsiedztwa wysypiska i kontrolach ze Starostwa Powiatowego, policji i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, firma, która składowała tam śmieci, zaczęła ich wywózkę.

– Śmieci są wywożone od kilku dni. Usuniemy je całkowicie do maja – zapowiada w rozmowie z „Regionalną” przedstawiciel wrocławskiej spółki Tomasz Kulczycki. – Przy ul. Tartakowej chcemy uruchomić inną działalność – sortownię surowców foliowych. Zapewniam mieszkańców, że będzie to działalność zupełnie bezpieczna.

Kulczycki dodaje, że podobne składowisko odpadów ma powstać w podżagańskim Tomaszowie (gm Żagań). Wniosek o jego uruchomienie do starostwa złożyła już spółka, której jest przedstawicielem. Odpady będą składowane w hali po firmie Hydrobiel, która miała tam wytwórnię mas bitumicznych. 

– Zrobimy wszystko, aby takie składowisko na naszym terenie nie powstało – zapowiada wójt gminy Żagań, Tomasz Niesłuchowski. – Istnieje obawa, że to, co jest teraz w Żaganiu na ul. Tartakowej, trafi do Tomaszowa.

Dodajmy, że żagańska prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące składowania odpadów w takich warunkach, które mogą zagrozić życiu lub zdrowiu ludzi lub spowodować zniszczenia w przyrodzie.  Nikt jeszcze nie usłyszał zarzutów.

Napisz komentarz »