REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Ta droga to koszmar

Opublikowano 31 marca 2017, autor: Justyna Bareła

Przez zamknięty most na drodze do Świętoszowa wiele osób ma problem z dojazdem do pracy, choćby w wojsku. Objazdem trzeba nadrobić około 30 kilometrów. Dlatego kierowcy robią sobie skrót przez Łozy, co utrudnia życie mieszkańcom wsi.

Z drogi gruntowej na skróty w kierunku Świętoszowa korzystali dotychczas głównie mieszkańcy wsi. Gdy zamknięto most w Świętoszowie, ruch w tym miejscu zwiększył się kilkukrotnie. Gruntową drogą leśną jeżdżą załadowane tiry, również wojskowe samochody.

– Jazda tą drogą przypomina koszmar. Dziur jest tak dużo, że nie da się ich ominąć. Można wpaść kołem na głębokość nawet 30 cm – mówi Barbara Brągoszewska.

– Wszyscy, którzy dojeżdżają do pracy w Świętoszowie, wożą tam dzieci do szkoły, jadą teraz tędy. W zasadzie drogą leśną, która do tej pory i tak nie była w najlepszym stanie. A my się męczymy. Jak popada, mamy tutaj bajoro, jedną wielką kałużę – dodaje pani Barbara. – Ludzie są tu rozżaleni, podatki płacić musimy, a droga wygląda, jak wygląda. Już nawet nie wiem, do kogo jeszcze w Urzędzie Gminy dzwonić, żeby w końcu nam pomogli – mówi pani Barbara.

 

Tylko doraźnie

W imieniu mieszkańców „Regionalna” interweniowała u wójta Tomasza Niesłuchowskiego.

– Nie mam dla mieszkańców zbyt dobrych wiadomości. Staraliśmy się o dofinansowanie remontu tej drogi w Urzędzie Wojewódzkim, ale już wiadomo, że w tym roku pieniędzy nie wystarczy. My sami nie mamy w budżecie ponad 2 milionów złotych na taki remont – mówi. – Władze powiatu bolesławieckiego postawiły nas trochę pod ścianą, całkowicie zamykając most – mówi wójt. Ale mimo wszystko obiecuje pomoc. – Będziemy robić doraźne remonty, równać drogę i wysypywać tłuczeń, przynajmniej w tych najgorszych miejscach. Z wojskiem dogadaliśmy się, że zapłacą za jednorazowe równanie drogi. Chociaż tyle. Staraliśmy się też robić zapory, żeby nie mogły przejeżdżać tamtędy tiry, ale na razie bezskutecznie. Ponownie złożymy też wniosek o dofinansowanie remontu, do tego czasu postaramy się ulżyć mieszkańcom doraźnymi naprawami – deklaruje T. Niesłuchowski..

Napisz komentarz »