REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Żeby anioł stróż nie spadł z kanapy

Opublikowano 31 marca 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Ks. Daniel Geppert z parafii p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Lubsku cieszy się opinią człowieka pełnego wiary i pomagającego ludziom w potrzebie. Jego pasją są motocykle.

„Regionalna”: Kiedy zaczyna się dla księdza sezon motocyklowy i ile kilometrów pokonuje ksiądz w sezonie?

Ks. Daniel Geppert: Jak to mówią motocykliści – „pogoda jest dobra albo bardzo dobra”, więc śmiało wsiadamy na motory, kiedy tylko robi się ciepło. Sezon motocyklowy trwa równolegle do okresu, w którym kierowcy samochodów jeżdżą na letnich oponach. W sezonie przejeżdżam tyle kilometrów, na ile pozwala mi czas wolny.

Jakim motocyklem ksiądz jeździ?

Turystycznym, żółtym… Jestem członkiem klubu dla księży motocyklistów, czyli „God`s Guards” – Strażnicy Boga. Nie wiem, dlaczego ksiądz na motorze wzbudza aż takie zainteresowanie. Jesteśmy ludźmi jak wszyscy inni. W tym roku już po raz 9. w drugiej połowie sierpnia organizujemy tygodniową pielgrzymkę motocyklową od morza do Tatr. Pielgrzymka odbywa się pod nazwą: „Od krzyża do krzyża”, już wkrótce na Facebooku ruszą zapisy.

Po co święci się motocykle podczas inauguracji sezonu?

To forma pobożności. Jako księża-motocykliści nie organizujemy zlotów, koncertów. To, co my możemy zaoferować innym motocyklistom, to modlitwa o dobry sezon. By tyle samo razy wyjeżdżać na trasę i z niej wracać. Jestem człowiekiem wiary, więc proszę Boga o opiekę podczas jazdy dla siebie i innych. Pełnię posługę w Lubsku od 4 lat i to tutaj z okazji pierwszego dnia wiosny odprawiam mszę św. dla motocyklistów, bez względu na przynależność klubową czy rodzaj motocykla.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 193

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GR1
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

 

Napisz komentarz »