REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Przez ognisko trafił do szpitala

Opublikowano 31 marca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Poparzeniami twarzy, dłoni i dróg oddechowych skończyła się dla 66-letniego mieszkańca Bożnowa (gm. Żagań) próba ugaszenia pożaru swojego domu.

O tym, że część bliźniaka jest w ogniu, powiadomił strażaków i mieszkańców sąsiad, dostrzegając dym wydobywający się z okna na pierwszym piętrze. W momencie przyjazdu strażaków, trzech mieszkańców było już na zewnątrz. Czwarty, 66-letni mężczyzna, próbował sam gasić pożar.

– Poparzył sobie dłonie, twarz i drogi oddechowe. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował go do centrum leczenia poparzeń w Poznaniu – informuje Ryszard Smyk,kierownik żagańskiego pogotowia.

Strażacy ugasili pożar, zanim strawił cały budynek. W porę wynieśli też z niego butlę gazową. Spaliły się meble i część drewnianej konstrukcji dachu. Straty oszacowano na ok. 30 tys. zł.   

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że do pożaru doszło z powodu zaprószenia ognia.

– Mężczyzna rozpalił ognisko w dość bliskiej odległości od budynku. Żar musiał dostać się do mieszkania. Sam pożaru nie zgłosił. Zrobił to jego sąsiad – dodaje podinsp. Sylwia Woroniec, oficer prasowy KPP Żagań.

Napisz komentarz »