REKLAMA
Baner

Wasze sprawy

Kolorowo na targowisku

Opublikowano 31 marca 2017, autor: bj

Wierzby i kwitnące krzewy kupują teraz najchętniej klienci żarskiego targowiska przy ul. Lotników.

Kolorowo na targowisku

– Zbliża się Wielkanoc, a dzięki takim roślinom, można liczyć na szybki efekt. Wierzby mają „kotki”, a np. forsycje wkrótce będą pięknie kwitnąć na żółto – tłumaczy Mikołaj Femlak z gospodarstwa ekologicznego z Grabika.

Natomiast ci, którzy chcieliby stworzyć sad, teraz powinni się śpieszyć z kupnem drzewek z gołym korzeniem. – Maksymalnie do 10 kwietnia. Robi się coraz cieplej, korzenie wysychają, drzewa chorują – tłumaczy M. Femlak. I ma jeszcze jedną radę dla klientów. – Trzeba pamiętać, że niektóre drzewka są wrażliwe na brak zapylaczy. Tak jest w przypadku czereśni czy grusz. Niesolidny sprzedawca nie zawsze o tym poinformuje. A kupując np. gruszę lukasówkę czy komisówkę, trzeba wziąć inną, która będzie dla nich naturalnym zapylaczem. Dlatego jeszcze czasem spotyka się poniemieckie drzewka, gdzie z pnia gruszy wyrasta inna. Czasem z małymi i kwaśnymi owocami – mówi M. Femlak.

Stoisko M. Femlaka ma promocję – do wybranego drzewka owocowego krzaczek porzeczki klient otrzyma gratis.

Na targowisku można już kupić truskawki. Cena – 11 zł za kilogram.

Ceny na targowisku w Żarach .
artykuł cena/jednostka
sałata masłowa 2,50 zł – 4 zł za szt.
marchew młoda z nacią 4 zł za pęk
kapusta włoska 3 zł – 9,50 zł za szt.
kapusta biała 3 zł za szt
kapusta pekińska 4 zł za kg
kapusta czerwona 3 zł za kg
czarna rzepa 4 zł – 5 zł za kg
seler korzeń 4 zł – 5 zł za kg
pietruszka korzeń 5 zł za kg
buraki 1,80 zł – 2 zł za kg
marchew 1,80 zł – 2,50 zł za kg
włoszczyzna 3,50 zł za pęk
pieczarki 3,99 zł za kg
pomidory 10,50 zł – 15 zł za kg
pomidory malinowe 18 zł – 22 zł za kg
kalafior 7,50 zł za szt.
rzodkiewka 2,50 zł za pęk
brukselka 5 zł za kg
pietruszka natka 2 zł za pęczek
koperek 2 zł za pęczek
szczypiorek 2 zł za pęczek
ogórki gruntowe 11,50 zl za kg
ogórki szklarniowe 8 zł – 9,80 zł za kg
por 1 zł – 2,50 zł za kg
ziemniaki 1,20 zł za kg
truskawki 11 zł za kg
jabłka 0,80 zł – 2,20 zł za kg
gruszki 5 zł za kg
orzechy włoskie 12 zł za kg
jaja 0,25 zł – 0,55 zł za szt.

Napisz komentarz »