REKLAMA

Polityka

Jestem jedyną opozycją w Jasieniu

Opublikowano 07 kwietnia 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Tak mówi o sobie Jadwiga Gotfryd, była radna. I zapowiada, że ponownie wystartuje w wyborach na burmistrza.

„Regionalna”: Zamierza pani wrócić do polityki?

Jadwiga Gotfryd, była radna gminy Jasień: Ja nigdy z polityki nie odeszłam. Mam też zamiar ponownie kandydować na burmistrza Jasienia. W wyborach w 2014 r. nie udało się, ale nie zawsze się wygrywa. Jasień jest dla mnie ważny, obserwuję, co się dzieje. Włączyłam się w obronę szkoły w Wicinie, ponieważ uważałam, że nie było tak, jak twierdził burmistrz Andrzej Kamyszek, że uratuje się dzięki temu finanse gminy. Uderzono w najsłabszą grupę. Mieszkańców nie można segregować na tych ze wsi i z miasta.

Jak się żyje w Jasieniu?

Tu nie dzieje się nic ciekawego, a w szczególności dla młodych. Nie ma miejsca, gdzie mogliby się spotkać, porozmawiać. Miasto nie oferuje też nic ludziom w dojrzalszym wieku, jak ja. Jasień zatrzymał się na w rozwoju od przynajmniej dwóch lat. Dom kultury potrzebuje gruntownych zmian. Wszystko ciągle rozbija się o pieniądze. Brakuje ich w budżecie, więc dlaczego nikt nie stara się pozyskać funduszy unijnych? W Jasieniu nie widać żadnych inicjatyw. Poza klubami sportowymi, Stal Jasień, Zabłocie i Iskra, nie ma żadnej oferty. Działa co prawda „Szaruga” i rozwija się górka Flotera, jednak nie wszyscy w Jasieniu są pasjonatami militariów. Nic nie dzieje się na terenach wiejskich, a w końcu Jasień to cała gmina.

Co pani lubi w Jasieniu?

Lubię zieleń, bo dużo czasu spędzam na wolnym powietrzu, dlatego nie mogę się pogodzić z wycinką drzew. Park miejski jest degradowany, jeżeli nawet trzeba było wyciąć drzewo, to w to miejsce powinno być posadzonych pięć nowych. U nas tego nie widać i nad tym ubolewam.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 526

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GR1
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

 

Napisz komentarz »