Kultura, Oświata

Supertechnicy z Żagania

Opublikowano 31 marca 2017, autor: Justyna Bareła

W konkursie o tytuł Supertechnika Mechatronika drużynowo i indywidualnie najlepsi byli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych z Żagania (24.03.).

Międzywojewódzki finał zorganizowano w żagańskim ZSTiL już po raz siódmy. Do rywalizacji przystąpiło 12 reprezentacji ze szkół z lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego i i opolskiego.

W klasyfikacji indywidualnej tytuł Supertechnika Mechatronika wywalczył Aleksander Gandzel, drugie miejsce zajął Maciej Magda (obaj ze ZSTiL). Trzecie przypadło Mikołajowi Cichowlas z Zespołu Szkół Technicznych w Zbąszynku.

W klasyfikacji drużynowej sumowano punkty indywidualne zawodników. Najlepsi okazali się A. Gandzel i M. Magda, drugie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Technicznych ze Zbąszynka, na trzecim miejscu podium znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych ze Słupcy.