REKLAMA

Samorząd

Prokuratura sprawdza radnego

Opublikowano 31 marca 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Prokuratura bada sprawę Czesława Gadomskiego, radnego miejskiego z Żar. Podpisał listę obecności na komisji, choć na niej nie był.

Zawiadomienie o „uzasadnionym podejrzeniu przestępstwa” złożył mieszkaniec Żar.

– Prowadzimy czynności wyjaśniające, które poprzedzają decyzję w sprawie wszczęcia bądź odmowy wszczęcia postępowania – informuje Robert Brzeziński, prokurator rejonowy w Żarach.

Przypomnijmy. Chodzi o styczniowe (18.01.) posiedzenie komisji oświaty, w którym Cz. Gadomski nie wziął udziału. Przyszedł co prawda do Ratusza, ale godzinę później. Trwało już wówczas inne spotkanie – dotyczące opracowania strategii oświatowej. Poza radnymi, brali w nim udział pracownicy Ratusza i dyrektorzy szkół oraz przedszkoli. Cz. Gadomski zasiadł za stołem i podpisał się na liście obecności z komisji, na której nie był. Potem tłumaczył, że się pomylił, bo spotkanie uznał za dalszą część komisji.

Na podpis Cz. Gadomskiego na protokole z posiedzenia komisji oświaty zwróciła uwagę jedna z radnych. Powiedziała o tym Marianowi Popławskiemu, przewodniczącemu Rady Miasta. Obiecał załatwić sprawę. Nnastępnego dnia Cz. Gadomski wykreślił podpis.

O rozmowę prosimy samego zainteresowanego.

– Nie udzielam żadnego komentarza – ucina Cz. Gadomski.

Prokuratorzy zwrócili się do Urzędu Miasta o udostępnienie dokumentów z posiedzenia komisji. Na podjęcie ostatecznej decyzji w sprawie dalszego postępowania mają dwa tygodnie.

Napisz komentarz »