REKLAMA
baner-jas

Komunikacja

Garbate studzienki i znaki z plasteliny

Opublikowano 24 marca 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Ruszyła naprawa… wyremontowanej ul. Zgorzeleckiej w Żarach. Trzeba wyrównać studzienki i wyprostować znaki drogowe, które wyginają się w zależności od kierunku wiatru.

Ekipa remontowa wróciła na ul. Zgorzelecką, którą po remoncie oddano do użytku pod koniec ubiegłego roku. Już wtedy było wiadomo, że nie wszystko jest zrobione „na cacy”. Jak tłumaczyli wówczas urzędnicy, musieli warunkowo odebrać prace od firmy, ponieważ miasto nie otrzymałoby dotacji, gdyby sprawa  przeciągnęła się na 2017 rok.

– Teraz firma naprawia usterki, które wykazaliśmy przy odbiorze – wyjaśnia Rafał Fularski, naczelnik wydziału infrastruktury z Urzędu Miasta. – Ma na to czas do końca maja.

Naprawa polega obecnie na wyrównywaniu poziomu studzienek do wysokości nawierzchni, aby kierowcy nie czuli pod kołami garbów na jezdni.

 

Jak wiatr zawieje

Innym felerem drogi są słabo zamontowane znaki, które przekręcają się na wietrze w obie strony, ustawiają się bokiem, wyginają w połowie. Jakby były z plasteliny. I przez to są niewidoczne dla kierowców.

– Jak wiatr zawieje, tak je przekręca – mówi Dariusz Ostrowski, właściciel myjni samochodowej przy ul. Zgorzeleckiej, obok której stoją „ruchome znaki „.

Przypomnijmy, że cała inwestycja kosztowała Urząd Miasta 4 miliony złotych. Ostateczne zakończenie prac było przekładane przez  Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry trzy razy. Teraz firma musi zaliczyć poprawkę do końca maja

Napisz komentarz »