REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Niebieski wieloryb to moda na śmierć

Opublikowano 24 marca 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Alarm w szkołach! Nauczycieli na równe nogi postawiła przerażająca gra „wyzwania niebieskiego wieloryba”. Sprawą zajęło się ministerstwo i kuratorium. Bo jeżeli dorośli nie zauważą na czas, dzieci mogą zacząć umierać!

To dorośli muszą widzieć to, czego nie powiedzą dzieci. Bo zmanipulowane przez „opiekuna” z wirtualnej sieci, zaprzeczają faktom. Chodzi o grę „wyzwania niebieskiego wieloryba”, która polega na wykonywaniu przez 50 dni zadań wyznaczanych przez „opiekuna”. Uczestnicy tną się żyletkami, unikają snu, wstają o świcie, żeby oglądać horrory, robią tatuaże. Dzielą się depresyjnymi historiami. To ma być testem ich woli życia i wytrzymałości. Na koniec próba samobójcza.

Przypomnijmy. Do policji w Żarach dotarła (13.03.) informacja, że 13-latka zamierza popełnić samobójstwo. Policjanci pojechali natychmiast do domu dziewczyny.

– Jesteśmy szczególnie wyczuleni na takie sygnały – mówi Sylwia Rupieta z żarskiej komendy policji.

– Zleciłam już wykonanie wywiadu z rodzicami nastolatki, a także rozmowę z pedagogiem. Gdy zostaną przedstawione wnioski, podejmę decyzję co do dalszych kroków w tej sprawie – informuje Joanna Nawrot, przewodnicząca wydziału rodzinnego i nieletnich w żarskim sądzie.

 

Pilnujcie dzieci!

Dotarliśmy do korespondencji znajomego 13-latki, który podejrzewał, że chce ona sobie odebrać życie. To dzięki niemu informacja trafiła do policji. Jest też korespondencja dziewczyny do „opiekuna”. I zdjęcie z wyciętym na skórze ręki krwawym napisem. Są też polecenia „opiekuna”, że dziewczyna ma wstawać o 4.20 i informować go o tym.

Informacja o udziale w drastycznej grze uczennicy Gimnazjum nr 2 postawiła na nogi nauczycieli.

– Do sprawy podeszliśmy z najwyższą powagą niemal natychmiast po uzyskaniu informacji – mówi Sylwia Kocioł, dyrektorka szkoły.  – Ta gra jest przerażająca, a skutki mogą być tragiczne. Dlatego już w zeszłym tygodniu odbyły się zebrania z rodzicami wszystkich uczniów, na których informowaliśmy o zagrożeniach dla ich dzieci. Z młodzieżą rozmawiał psycholog. Mamy też za sobą spotkanie z policjantem w sprawie cyberprzemocy – zapewnia S. Kocioł.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 140

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GR1
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

 

Napisz komentarz »