REKLAMA

Komunikacja, Ludzie, wydarzenia

Za komuny lepiej i szybciej robili!

Opublikowano 24 marca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Roboty na jednej z największych dróg w Żaganiu ślimaczą się. Kierowcy żalą się na uszkodzenia w autach, okoliczni przedsiębiorcy – na straty w zyskach.

Na przedłużającej się inwestycji traci Edmund Dworak. Stacja paliw „Dan Pol” przy ul. Żarskiej straciła co najmniej połowę klientów. Przedsiębiorca już przygotował pozew przeciwko Urzędowi Miasta.

– Będę żądał odszkodowania za utratę zysków. A te od 20 grudnia ubiegłego roku, a więc pierwszego terminu ukończenia prac, urosły do kilkuset tysięcy złotych – mówi „Regionalnej”. – Roboty dalej się ślimaczą i nie wiadomo, kiedy się skończą. Firma nie dotrzymała już dwóch terminów, nie sądzę, aby dotrzymała trzeciego – 28 kwietnia. Najgorsze jest to, że robotników można policzyć na palcach jednej ręki. W poniedziałki przyjeżdżają do pracy koło południa, w piątek zwijają się przed 15.00. Mam zapiski, mam zdjęcia i filmiki z robót. Pokażę je w sądzie! To za komuny lepiej i szybciej robili drogi. Firma nie jest przygotowana do roboty, nie ma ludzi, po placu jeździ często jedna koparka. Brukarzy szuka przez urząd pracy.

Dworak pokazuje poniszczone od remontowanej drogi nowe felgi w swoim audi. – To od dziur, kamieni i tłucznia, którym posypują wyrwy – mówi. – Za to również ich pozwę do sądu.

Na zakończenie robót firma ma czas do 28 kwietnia. To już trzeci termin, na jaki zgodził się Urząd Miasta. Poprzednich dwóch – wyznaczonych na 20 grudnia i 20 lutego – konsorcjum Molewski z Inowrocławia nie dotrzymało. Firma wnioskowała o wydłużenie terminu robót do końca maja, ale burmistrz nie wyraził na to zgody.

Przypomnijmy, modernizacja Żarskiej kosztować ma miasto 3 mln 486 tys. zł.

Napisz komentarz »