REKLAMA
baner-jas

Bez kategorii, Ludzie, wydarzenia

Okradali go, aż ich dopadł

Opublikowano 24 marca 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Brali wszystko, co wpadło w ręce. Wyłamywali kłódki, zamki, samochodem wyrywali drzwi. Na gorącym uczynku złapał ich mężczyzna, którego notorycznie okradali.

Siedem włamań od początku roku do szewskiej pasji doprowadziło pana Witolda z Mirostowic Dolnych (gm. Żary).

– Wdzierali się do domu, do komórek, do stodoły. Jak za jednym razem nie wywieźli nowej pralki, to włamali się po raz kolejny. Drzwi były bardzo dobrze zabezpieczone, to je autem wyrwali – denerwuje się pan Witek. – Grabili, co popadnie. Klucze, imadełka, nawet rękawiczki. Ręce opadają. Człowiek ciężko pracuje. Żadnych luksusów tu nie mam, ale im pasowało cokolwiek – nakrętki, śruby. Bo z miedzi – opowiada pan Witek. I niszczyli to, czego nie zdołali zabrać.

Mężczyzna był bezradny. – Zawiadamiałem policję. Ale po kilku dniach otrzymywałem powiadomienie, że sprawę umorzyli z powodu niewykrycia sprawców – tłumaczy. Sam jeździł, sprawdzał. – Policjanci mi mówili, że to złodziej często pilnuje właściciela albo policjantów.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 263

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GR1
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

 

Lista włamów może być dłuższa

– Włamywali się co najmniej 14 razy. Tyle zarzutów przedstawiliśmy dwóm podejrzanym, Maksymilianowi W. (27 l.) i Łukaszowi G. (29 l.) z Żar. Działali co najmniej od stycznia 2016 roku do poniedziałku, 20.03. Włamywali się do pomieszczeń gospodarczych albo do domów – mówi Robert Brzeziński, prokurator rejonowy. – Działali w Żarach, Mirostowicach Dolnych, Siodle, Olbrachtowie i Sieniawie Żarskiej. Niewykluczone, że lista tych miejscowości się wydłuży, bo sprawa ma charakter rozwojowy – dodaje R. Brzeziński.

Złodzieje nie gardzili niczym. – Ich łupem padały tokarki, silnik od motocykla WSK, lornetki, klucze, różne narzędzia, miedziane rury, palnik pieca CO, kompresor, agregat prądotwórczy, części do wózka widłowego. Wartość strat poszkodowani wyceniali na kwoty od 600 zł do 30 tys. zł – wylicza R. Brzeziński.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Grozi im do 10 lat za kratkami. Maksymilian W. ma za sobą odsiadki za podobne przestępstwa.

W środę, 22.03., żarski sąd zdecydował o ich aresztowaniu na 3 miesiące.

Napisz komentarz »