REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Jestem gotowy na sławę

Opublikowano 24 marca 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Damian Rezlerski (25 l.) z Żar w półfinale konkursu na najprzystojniejszego Polaka.

„Regionalna”: Skąd pomysł na start w konkursie Mister Polski?

Damian Rezlerski: Pomysł zrodził się jeszcze w zeszłym roku. Wtedy doszedłem do drugiego etapu konkursu. W zeszłorocznej edycji nie podchodziłem do konkursu na poważnie, bardziej chciałem sprawdzić swoje siły. Traktowałem to jak zabawę.W tym roku postanowiłem wziąć udział ponownie. I chcę osiągnąć coś więcej. Od castingu do finału są cztery etapy. W tym roku udało mi się dojść już do półfinału. Kolejny etap w czerwcu. Bardzo liczę na głosy mieszkańców naszego regionu. Plebiscyt odbędzie się prawdopodobnie na Facebooku.

Jakie warunki trzeba spełnić, by móc wystartować w konkursie?

Trzeba być kawalerem, mieć przynajmniej 180 cm wzrostu i odpowiednią figurę, to znaczy być wysportowanym i muskularnym. Wiek od 18 do 28 lat. Ja w październiku skończę 25 lat i jestem rodowitym mieszkańcem Żar.

Jak zaczęła się twoja przygoda ze sportem i co byś poradził chłopakom, którzy chcieliby pójść w twoje ślady?

Jako mały chłopiec zacząłem trenować zapasy, ten sport na pewno pomógł mi wyrzeźbić figurę. Zapasy mnie ukształtowały, nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Wszystkim, którzy chcieliby zacząć przygodę z modelingiem, radzę, by na początek zaczęli dbać o siebie, zdrowo się odżywiali i ćwiczyli, a z czasem przyjdą efekty. Gdy zauważymy, że nasze ciała się zmieniły na plus, będziemy mieć jeszcze większą motywację, by wytrwać w pracy nad sobą. Gdy chce się coś osiągnąć w sporcie, trzeba rzucić palenie, nie spędzać weekendów na imprezowaniu, tylko pójść na siłownię i rzeźbić swoje ciało. Bez ciężkiej pracy nie ma efektów.

 Jak się szykujesz do zawodów?

Przede wszystkim trening – codziennie. Odpoczywam tylko w weekendy, by ciało mogło się zregenerować. Bardzo ważne jest też zdrowe odżywianie, choć  nie stosuje żadnej wymyślnej diety. Szykuję się także mentalnie. We wszystkim bardzo wspiera mnie moja dziewczyna – Patrycja.

A gdy będziesz już misterem?

Jestem gotowy na to, by opuścić Żary. Nawet jeśli nie wygram, to chciałbym się zająć modelingiem. Od dawna interesuję się modą, staram się dobrze ubierać. Inspirację czerpię z blogów o modzie. Chciałbym, by moja zawodowa kariera potoczyła się w tym kierunku.

Co lubi przyszły najprzystojniejszy Polak?

Wolny czas lubię spędzać ze znajomymi i zjeść coś dobrego. Moim ulubionym daniem jest makaron z kurczakiem i brokułami w sosie ziołowym. Do tego dobry film. Kultowy jest dla mnie „Gladiator”.  No i oczywiście sporty walki.

Napisz komentarz »