REKLAMA
joanna_szafy_baner_1000x200_2017

Sport

Porażka na inaugurację

Opublikowano 24 marca 2017, autor: Marcin Ruszkiewicz

W piątek (17.03.) Budowlani na oficjalnej prezentacji w Lubskim Domu Kultury przedstawili 18-osobową kadrę pierwszego zespołu, która będzie walczyć o utrzymanie w IV lidze. Dzień później zawodnicy z Lubska wybiegli na boisko, by rozegrać mecz z Arką Nowa Sól.

–  Podczas spotkania z kibicami zaprezentowano również drużyny młodzieżowe, łącznie z grupą skrzatów, która symbolicznie zostały przyjęta do klubu. Najmłodsi piłkarze otrzymali koszulki z herbem klubu – mówił Stanisław Słobodzian, prezes Budowlanych. Dodatkowo zawodnicy, którzy ostatnio występowali w kadrach wojewódzkich dostali torby sportowe, a sponsorzy szaliki klubowe.

W sobotę pierwszy zespół na inaugurację rundy wiosennej zmierzył się na własnym stadionie z Arką. To był typowy mecz walki, a składnych akcji było jak na lekarstwo. Dla gospodarzy najdogodniejszą i praktycznie jedyną sytuację miał w 70. min Maciej Trziszka, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła słupek. Więcej klarownych sytuacji mieli goście, ale nie mogli pokonać dobrze dysponowanego Manuela Kowalskiego. Wyręczył ich Kacper Lewicki, który w 85. min tak niefortunnie interweniował we własnym polu karnym, że skierował futbolówkę do własnej siatki. W najbliższą sobotę (25.02.) Budowlani wybierają się do Kożuchowa, gdzie zagrają z Koroną.

Napisz komentarz »