Wiatr im nie sprzyjał

Opublikowano 24 marca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Nie wyszła inauguracja rundy wiosennej szprotawianom. Sprotavia przegrała z Syreną Zbąszynek 1:3.

Głównymi aktorami widowiska były ulewa i  porywisty wiatr, który mocno namieszał w poczynaniach piłkarzom obu drużyn. Mecz ustawiła szybko strzelona przez gości bramka. W 13. minucie Radosław Nolka pokonał Marcina Korotyszewskiego, strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego. Podkręcona piłka , nie bez udziału wiatru, w dość ekwilibrystyczny sposób wpadła „za kołnierz” zaskoczonemu bramkarzowi Sprotavii. Kolejny gol dla gości padł w 26. minucie, również po stałym fragmencie gry. Piotr Bimek z rzutu wolnego, z 12 metrów  umieścił futbolówkę w bramce, tuż przy słupku. W drugiej połowie stroną przeważającą byli szprotawianie. W 72. minucie strzelili kontaktową bramkę, po akcji Bartosza Olejniczaka. Próbując dalej odrabiać straty,  gospodarze nadziali się na kontrę. Wynik w 78. minucie ustalił Paweł Dulat.  Sprotavia wystąpiła w składzie: Korotyszewski – Rudak (od 70. min Nowicki), Dykta, Gawron, Sucharek, J. Kononowicz (od 85. min Czarnecki), Haraś, M. Kononowicz, Nowodworski (od 75. min Weryszko) – Olejniczak, Brzeźniak.