REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Śmiertelna gra nastolatków

Opublikowano 17 marca 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Informacja nastolatce z Żar, która chce popełnić samobójstwo, postawiła na nogi policjantów (13.03.) Wszystko przez internetową grę.

Makabryczna gra o „Wyzwania niebieskiego wieloryba” robi furorę wśród nastolatków.  Polega na wykonywaniu przez 50 dni zadań wyznaczanych przez „mistrza gry”. Uczestnicy tną się żyletkami, unikają snu, wstają o świcie, żeby oglądać horrory, robią tatuaże. Dzielą się depresyjnymi historiami. To ma być testem ich woli życia i wytrzymałości. Ostatnim akordem jest próba samobójcza.

 

Tylko tak napisała

– Do wydziału do walki z cyberprzestępczością w Komendzie Wojewódzkiej Policji trafił e-mail. Napisał go kolega 13-latki z Żar. Informował ją, że dziewczyna napisała, że bierze udział w tej grze i chce popełnić samobójstwo – mówi Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Policjanci pojechali pod wskazany adres. W domu zastali ojca dziewczyny. – Zadzwonił po córkę. Ta zapewniała, że tylko żartowała – zaznacza A. Berestecka.

 

Opiekun może zabić

Za zgodą ojca rozmawiamy z 13-latką.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 271

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

komentarz »
  1. Izabela1122 22 marca 2018 12:16 - Odpowiedź

    Głupia gra po co wymyślać takie gry chore nic dziwnego że później popełniają nastolatkowie samobójstwo

Napisz komentarz »