REKLAMA
baner-jas

Samorząd

Zakupy po szprotawsku

Opublikowano 24 marca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Beata i Wiesław Wojciechowscy, właściciele hurtowni papierniczej ze Szprotawy, mają żal do burmistrza. Gdy Józef Rubacha ogłosił, że chce kupić materiały biurowe na potrzeby Urzędu Miasta i podległych mu instytucji, złożyli swoją ofertę. Przegrali. Uważają, że niesłusznie.

Informacja o tym, że Urząd Miasta szuka firmy, która dostarczy mu materiały biurowe o wartości nieprzekraczającej 30 tys. euro (125 tys. zł), pojawiła się na stronie internetowej Ratusza. Było to tak zwane zapytanie cenowe. Swoją ofertę zgłosili Wojciechowscy i druga szprotawska firma, PHU Dubiel. I to ta druga wygrała. Za dostarczenie materiałów chciała od miasta 120 tys. 336 zł. Wojciechowscy wycenili swoje usługi na 173 tys. zł. Ich oferta była droższa, więc została odrzucona. I na tym sprawa by się zakończyła, gdyby nie to, że Wojciechowscy nabrali wątpliwości. I zgłosili je urzędnikom.

– Naszym zdaniem oferta konkurencyjna zawierała w kilku pozycjach rażąco niskie ceny. Urzędnicy uznali je za „oczywiste błędy rachunkowe” i zezwolili na poprawienie cen – mówi B. Wojciechowska.

Efekt był taki, że firma PHU Dubiel poprawiła ofertę i ostatecznie ponownie wygrała, tyle że z wyższą ceną. Dostarczy materiały za kwotę 164 tys. 107 zł.

– To niezgodne z ustawą, która mówi o braku możliwości wprowadzania zmian, z wyjątkiem poprawy oczywistych błędów rachunkowych i pisarskich – przekonuje B. Wojciechowska.

O swoich wątpliwościach Wojciechowscy informowali urzędnika, odpowiedzialnego za kontakt z firmami.

– Było to jednak całkowicie bezskuteczne. Nikt nie reagował. Również po naszej pisemnej interwencji nie otrzymaliśmy żadnych wyjaśnień – dodaje W. Wojciechowski.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 475

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GR1
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

 

Motocykle 125 prawo jazdy kat b
Napisz komentarz »