REKLAMA

Komunikacja, Wasze sprawy

Znaki stawiają, zamiast drogę naprawić!

Opublikowano 17 marca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Żalą się mieszkańcy ul. Dąbrowskiego w Szprotawie.

Ich droga pełna dziur i kolein.

 – W ubiegłym roku wiceburmistrz obiecał nam, że na modernizację naszej ulicy i sąsiedniej ul. Krótkiej miasto przeznaczy 50 tys. zł. Na obietnicach się skończyło, a droga jest coraz gorsza – mówi Sławomir Andrzejewski, jeden z mieszkańców ul. Dąbrowskiego.

– W ubiegłym tygodniu, nie czekając, aż łaskawie miasto załata dziury, sami nawieźliśmy na nie tłucznia i wyrównaliśmy drogę – dodaje Marian Polak.

Mieszkańcy denerwują się, bo w tym tygodniu miasto postawiło na ich drodze aż dwa znaki – zakazu postoju po jednej stronie ulicy i zakazu zatrzymywania się po drugiej.

– To jakaś kpina. Nie mam podwórka i teraz muszę parkować swoje auto na sąsiedniej ulicy 3 Maja – denerwuje się Magdalena Nowak

M. Polak przyznaje, że na działce przy Dąbrowskiego ma drewno i złom. – Czasami przyjeżdżają po nie auta dostawcze. Sprzedaję złom, żeby żyć – mówi pan Marian.

Burmistrz Józef Rubacha tłumaczy, że ul. Dąbrowskiego zostanie załatana w ramach pozimowych napraw dróg.

 – Mieszkańcy muszą się uzbroić w cierpliwość. Miasta na razie nie stać na asfalt, więc doraźnie załatamy drogę tłuczniem – obiecuje. – Co do znaków, wnioskowało o nie kilku mieszkańców tej ulicy, skarżących się na auta dostawcze, które tarasowały przejazd. Ten problem trzeba było jakoś rozwiązać.

Napisz komentarz »